Pamięć krótkotrwała

Sumą przypadków natrafiłem na Facebookową stronę samozwańczych grup opozycyjnych, a słynących głównie z produkcji wszelkiego rodzaju paszkwili, często nie mających za wiele wspólnego z poszukiwaniem prawdy, a już na pewno nie z działaniami, w których poszukując prawdy ryzykuje się wszystkim.

Co drugi post – nawołujący do „rozliczeń” rządów PiS. Pseudo-obrońcy sprawiedliwości, demokracji, legalizmu i pokoju poświęcający całe dnie na kreowanie wrzawy i robienie rejwachu w nadziei, że opinia publiczna zapomni o bandyckich rządach Bronisława Komorowskiego i jego pomagierów z PO, podsumowujący już dziś, funkcjonującą niewiele ponad rok, nową kadencji Parlamentu – gdzie byliście Państwo przez 8 lat systematycznego rozkradania kraju, 8 lat cyklicznych afer, 8 lat gospodarczej i społecznej degrengolady i niszczenia setek niewinnych ludzi? Podejmując tylko wybiórcze przykłady wyliczeń:

 • afera taśmowa,
 • afera gazowa,
 • afera stoczniowa,
 • afera amber gold,
 • afera marszałkowa,
 • afera NIK,
 • afera hazardowa,
 • afera autostradowa,
 • afera wyciągowa,
 • afera OFE (kradzież 153 mld zł!),
 • afera zegarkowa,
 • afera informatyczna – a przecież ta wyliczanka, to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Powodów do autentycznej troski i działań sprzeciwu przez tych 8 minionych lat nie brakowało – brakowało za to uczciwości i przyzwoitości. Dziś natomiast brak złudzeń, iż w przypadku inicjatorów tego całego rejwachu „zatroskanych o demokrację”, choć w ułamku ich „troski” wypływają z autentycznego zatroskania o współrodaków.

Co przykre w tym wszystkim, to fakt, że autorzy rejwachu, niczym orwellowskie świnie, po raz kolejny – jak to bywało już tyle razy wcześniej – kłamiąc i manipulując pociągają za sobą ludzi mających często dobrą wolę, ale nieświadomych, że są tylko narzędziem w rękach tych, których jedyną autentyczną troską jest powrót do tego, co było – i może jeszcze strach przed tym, że ktoś kiedyś rozliczy ich za to, co było.

Psy cyrkowe skaczą, gdy treser strzeli z bata, ale naprawdę dobrze wyszkolony pies wykonuje skok bez bata (…)” – by zacytować fragment w/w powieści Orwella. Bohaterowie jego książki po pewnym czasie zrozumieli prawdziwy charakter wpajanych im treści. Czy zrozumieją to również współcześni nam ślepcy pozwalający się mamić „zatroskanym o demokrację”?

Tego im życzę.

9 odpowiedzi do “Pamięć krótkotrwała”

 1. Panie Wojtku,
  To dobrze że znajduje Pan siłę na dalszą walkę. Od lat czułem się jak w matriksie, sądziłem że jestem sam w tym co widzę, że to ja jestem jakiś pokręcony. Dzięki Panu wiem że takich jak ja jest więcej. Nie wierzę że tych bandytów którzy rządząc nami popełnili te wszystkie podłości da się rozliczyć. Ale dzięki Panu ,może chociaż część pożytecznych idiotów przejrzy na oczy. Tych wszystkich rządzących nami od 25 lat nazywam sprzedawczykami – z racji takiej że zajmowali się głównie sprzedażą naszego majątku. Nie zapominali przy tym o swojej kieszeni. Najbardziej boli to że tak dużo zniszczyli z tego czego nie sprzedali. Straciliśmy chyba więcej majątku narodowego na skutek ich działalności niż w trakcie 2 wojny światowej. Miliony najbardziej operatywnych wypchnęli za granicę, to są straty bezpowrotne. Zniszczyli wojsko a teraz na dodatek chcą zniszczyć rolnictwo. Jest nadzieja że dzięki Panu i takim jak Pan nasi współobywatele się obudzą i zaczną brać władzę we własne ręce od samorządów poczynając.
  Życzę powodzenia i wytrwałości.

 2. Panie Wojciechu – dziękuję Panu i Pana Rodzinie, Wszystkim, którzy Państwa wspierali wtedy, gdy my nie mieliśmy o „TYM” wiedzy. Serdecznie pozdrawiam.

 3. Panie Wojtku , jak zwykle bardzo trafny tekst-oddający aktualną sytuację w Naszej Ojczyźnie.”Zatroskani o demokrację” to zwykli złodzieje,oszuści i szubrawcy , którzy doprowadzili Polskę do ruiny , a Polaków na skraj ubóstwa ,a w dodatku mają Polaków za ” debili ,którzy pracują tu za 6tys. zł wg.jednej Pani komisarz. Niejeden ciężko pracujący chciałby zarabiać te 6 tys.,ale niestety wtedy brakowało na ich „ośmiorniczki”..Sprzedali Polskę i Polaków i teraz ci sami ludzie mają czelność wykrzykiwać coś o demokracji ,oceniać i pouczać NASZ POLSKI RZĄD co ma robić i jak ma robić.Powinni nie mieć prawa głosu po przegranych wyborach ,wtedy Polacy nie musieliby słuchać tego skowytu oderwanych od „koryta”…

 4. Panie Wojtku, czy ABW dzisiaj jest po naszej stronie, czy dalej robi ciemne interesy? Po przeczytaniu Pana książek, to mam pewne obawy. Pozdrawiam i polecam Pana opiece naszego Pana.

 5. Wszystkiego najlepszego Panie Sumliński.
  Nie wierzę, że taką kanalie jak Komorowski da się wsadzić ale byłby to dzień naprawdę piękny nawet gdyby lało i było wietrznie.
  Teraz wymyślił, że musimy Euro przyjąć? Teraz?! On powinien siedzieć albo być rozstrzelany.

 6. Szanowny Panie Wojciechu Sumliński

  Dziękuję Bogu ,że ktoś taki jak Pan ,jest Polakiem , który zrobił tak wiele w osamotnieniu dla Polski .
  DZIĘKUJĘ ŻE PAN JEST .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *